دراگون (Dragon)

دما آرا سبز صنعت در سال ۱۳۸۵ با بکارگیری متخصصان مجرب اقدام به تولید ماشین‌آلات و تجهیزات مقابله با سرمازدگی باغات و محصولات کشاورزی نموده و با بکارگیری طیف گسترده ای از روشهای متنوع انتقال حرارت و پیشینه‌ی وسیع تحقیقاتی در مورد بکارگیری ماشین آلات مشابه مقابله با سرمازدگی در دنیا و تولید محصولات جدیدی که تنها با دانش فنی مهندسان طراح این شرکت پا به این عرصه گذاشته معرفی می‌گردد.

به منظور جلب اعتماد شما با بهترین کیفیت در رده بندی متناسب ترین قیمت و بر پایه‌ی کارآمدترین سیستم وابسته به شرایط خریدار در میان تنوع محصولات کشاورزی و پایان دادن به خسارات ناشی از این بلای طبیعی تلاش می نمائیم. کارشناسان شرکت دما آرا سبز صنعت با بررسی شرایط باغ خریداران محصولات این شرکت، متناسب‌ترین سیستم را با کمترین هزینه به باغ‌دار اعلام خواهند نمود. این امر با بررسی نقشه‌ی باغ مربوطه و بدست آوردن پنج فاکتور موثر در شرایط سرمازدگی به منظور بهترین و به صرفه‌ترین شیوه‌ی مقابله با سرمازدگی ارائه خواهد شد.

تنوع محصولات باعث موفقیت شرکت دما آرا سبز صنعت در کنترل مقتضی و متناسب با شرایط باغ و محصول کاربر شده است. پنج فاکتور موثر در سرمازدگی عبارتند از:

۱٫نوع محصول

۲. توپوگرافی سطح باغ و اختلاف سطح نسبت به دریا

۳٫ رنج دمایی برودت هوای منطقه در زمان سرمازدگی محصول

۴٫ رنج رطوبت هوای منطقه در زمان سرمازدگی محصول

۵٫ تراکم پوشش گیاهی در واحد سطح در دوره‌ی سرمازدگی محصول

این فاکتورها بعلاوه‌ی موارد دیگری از قبیل میزان مقاومت ژنتیکی گیاه نسبت به سرمازدگی و همچنین نوع سوخت و یا انرژی در دسترس محیط باغ و یا حتی شکل آبیاری باغ در تشخیص هرچه بهتر شیوه‌ی مقابله با سرمازدگی در منطقه موثر است که بر این اساس شرکت دما آرا سبز صنعت با تمام توان اقدام به مقابله با سرمازدگی می‌نماید. حضور فراگیر شرکت دما آرا سبز صنعت در عرصه‌ی سرمازدگی باغات و محصولات کشاورزی بر پایه‌‌ی توسعه، تنوع محصولات، پاسخگویی،‌ پیگیری و ارتباط مداوم با خریدار،‌ بازاریابی و بیمه محصولات در مناطق مورد خطر و نیز پشتیبانی و ارائه خدمات به مصرف کنندگان در سراسر ایران و کشورهای متقاضی ماشین آلات تولیدی این شرکت استوار است.

شرکت دما آرا سبز صنعت مفتخر است که ثمره‌ی تلاش و دانش علمی خود را به منظور رفع و دفع خسارات ناشی از سرمازدگی باغات و محصولات کشاورزی در اختیار جامعه‌ی باغداران و کشاورزان قرار داده و آماده‌ی هر گونه مشاوره تخصصی در رابطه با سرمازدگی و ارائه روشها و تجهیزات تشخیص و مقابله با آن ‌باشد. بطور کلی سرمازدگی به شرایطی اطلاق می شود که در آن هوا در ارتفاع m2/1 از سطح زمین به صفر درجه سانتیگراد یا به زیر آن برسد. از دیدگاه هواشناسی کشاورزی در محل یخبندان به محض وقوع درجه حرارت‌های پایین در حدی که منجر به خسارت به بافت‌های گیاهی می‌شود اطلاق می‌گردد، که این سرمازدگی برای اقلام مختلف هر محصول متناوب می‌ باشد. در بسیاری از مناطق ایران به لحاظ شرایط اقلیمی تغییر ناگهانی دمای هوا حتی برای مدت کوتاهی موجب بروز خسارات جبران ناپذیر به کشاورزان و باغداران می‌شود.

بر اساس آمار و اطلاعات رسیده از استانهای کشور، سالانه میلیاردها تومان خسارات ناشی از سرمازدگی در کشور می‌باشد که با پیش بینی به موقع و دقیق زمان وقوع سرمازدگی می‌توان با بکارگیری این دستگاه‌ها خسارات را به حداقل میزان ممکن رساند. این امر نه تنها باعث از دست نرفتن سرمایه‌ی ملی از طریق صندوق های بیمه‌ی سرمازدگی می‌شود بلکه باعث رونق کشاورزی و افزایش صادرات کالاهای غیرنفتی ضمن ایجاد زمینه ی اشتغال افراد بیشتری، موجب افزایش درآمد کشاورزان و باغداران خواهد شد.

سرمازدگی تشعشعی که بیش از ۹۰٪ حالات خسارات محصولات کشاورزی را از طریق سرمازدگی در کشور ایجاد کرده دارای حالات زیر می‌باشد؛ در لحظه‌ی وقوع سرعت باد کمتر از m/s5/2، آسمان صاف، عمق توده‌ی هوای سرد۳۰ تا ۳۰۰ فوت بوده و وارونگی هوا وجود دارد. دستگاه Dragon Heat با جابجایی هوا به میزان m3/h32000-28000 و با گرمایش بالا از دو عامل اساسی بروز سرمازدگی جلوگیری می نماید.

نحوه عملکرد دستگاه:

با اتصال قسمت PTO تراکتور به دستگاه بوسیله‌ی گاردان و روشن نمودن کوره دستگاه بوسیله‌ی کلیدهای مربوطه کوره شروع به تحویل انرژی مورد نیاز سیستم می‌نماید. حال با راه‌اندازی اتصال PTO تراکتور دستگاه شروع به دمش هوای گرم از دو سمت راست و چپ و عمود بر جهت قرارگیری تراکتور نموده، بطوریکه با حرکت تراکتور از مسیرهای مشخص شده و قابل عبور، دستگاه با پرتاب هوایی حدود ۲۰ الی۲۵ متر ردیف‌های متوالی درختان کاشته شده را گرم می‌نماید. این دستگاه با دو نوع عملکرد از سرمازدگی محصولات و درختان جلوگیری می‌کند.

۱٫ بوسیله افزایش محیطی و طولانی مدت دما در محدوده کاری دستگاه با افزایش دمایی حدود ۶/۲ درجه سانتیگراد در محدوده‌ی تعریف شده.

۲٫ بوسیله افزایش مقطعی و کوتاه مدت دما در محدوده تحت دمش با دمایی حدود ۱۸ درجه سانتیگراد بر روی گیاه در هر سیکل گردش.

قابلیت ها:

۱٫ امکان تبدیل سوخت دستگاه به گاز CNG

۲٫ قابلیت حمل و یا قابلیت کشش دستگاه توسط تراکتور بسته به نظر کاربر (فرگوسن، گلدونی و…)

۳٫ افزایش شکوفه‌دهی درختان با تامین جریان هوای مورد نیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Help-Desk